ХЕРСОНСЬКИЙ ЦЕНТР ПОЗАШКІЛЬНОЇ РОБОТИ

ХЦПР- учасник Міжнародного проекту «Країна позашкілля»

      Вагоме місце в системі безперервної освіти займає позашкільна освіта. Позашкільні навчальні заклади залишаються осередками всієї організаційно-масової роботи з дітьми та молоддю. Найголовнішими ознаками позашкільної роботи є багатоваріантність її форм, методів і прийомів, утвердження всіма засобами цінності і гідності кожної дитини.
       У 2018 році виповнилося 100-річчя позашкільної освіти! Цій даті присвячений Міжнародний проект лідерів позашкільної освіти «Країна Позашкілля», який дав можливість опублікувати досягнення 36 найкращих закладів України, їх досягнення, професійні успіхи, які є визначальними для розвитку галузі.
     Серед них опубліковано досвід роботи Херсонського Центру позашкільної роботи Херсонської міської ради, який у грудні 2018 року відмітив своє 40-річчя.
      ХЦПР сьогодні – це 38 гуртків, 130 груп, в яких займається 2300 дітей. У Центрі працюють 70 досвідчених, творчих, креативних педагогів, які постійно розвивають власний професійний розвиток, удосконалюють методи та прийоми гурткової роботи, застосовують новітні технології. Серед них -3 заслужених працівника освіти України і культури, 12 керівників гуртків – методистів, 7 спеціалістів вищої категорії. У закладі три народних і сім зразкових колективів.
      На посаді керівника закладу – 32 роки Свинаренко Ірина Павлівна. – відкрита, демократична, творчо спрямована, компетентна, мобільна, креативна. Запорукою успішної діяльності з підвищення кваліфікаційного рівня педпрацівників є 4 перемоги (2007, 2012, 2017р.р.) на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників ПНЗ «Джерело творчості», 3 перемоги на ІІ етапі (2011,2013,2016р.р.); маємо від 70% до 90% перемог учасників обласних конкурсів методичних розробок, рукописів навчальних матеріалів; Адвокатова С.І. і Малінська І.Г. стали переможцями обласної акції «Лідер позашкілля» (2017р.), Свинаренко І.П., Хотімченко Ж.М., Калашникова Л.О., Бикова О.Г.(2018р.).
     У 2017 році гуртківці отримали 572 нагороди міського рівня, 732-обласного, 871 – всеукраїнського, 402-міжнародного рівнів.
    Організоване змістовне дозвілля дітей під час канікул: на базі дитячого клубу-кафе «Золотий ключик», яке підпорядковане ХЦПР, працює міський табір «Сонечко»; у літній період у 2017 році розпочав роботу у м.Скадовськ на березі Чорного моря оздоровчий табір ім.І.Голубця; у лісовому масиві Херсонщини працюють загони активного відпочинку «Скіф» та літня школа радиста «Станція Експрес».
       Найкращим педагогічним та творчим здобутком колективу є те, що ХЦПР за 40 років став джерелом радості, надії, творчості і перемоги для кожного вихованця, який відвідує наші гуртки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.