ХЕРСОНСЬКИЙ ЦЕНТР ПОЗАШКІЛЬНОЇ РОБОТИ

Експедиція юних науковців

     За завданням вчених Національного природного парку «Нижньодніпровський», вихованці гуртка «Водний туризм» у складі 10 чоловік (керівники Волков О.Л., Волкова О.П.), слухачі наукова товариства «Скіф» (керівник Палічева Г.В.) Херсонського Центру позашкільної роботи здійснили 02 липня 2019 року експедиційний похід на байдарках територією Національного природного парку. Під час походу проведенні дослідження орнітофауни озера Круглик, річки Конки.
     Юні науковці здійснили облік коловодних птахів, зафіксували в озері Круглик – 7 дорослих птахів лиски (Fulicaarta) та трьох пташенят поруч з дорослими.
    На маршруті обліку зустріли двох крижнів (Anas platyrhynchos).
Лиска та крижень об’єкти мисливської охоти, проте крижень є об’єктом масивного полювання, що в тривалій перспективі може загрожувати сталому існуванню виду. Крім того крижень, як і інші водоплавні птахи страждають через господарське та так зване «рекреаційне» освоєння берегових зон, забруднення водойм, знищення очеретів. Крижень перебуває під захистом Бонської конвенції, а також Угоди про охорону афро-євразійських мігруючих водоплавних птахів. Лиска та крижень перебуває під охороною Бернської конвенції.
     Дослідженнями гуртківців були різні види чапель. На озері зафіксували колонію Чепури великої або велика біла чапля (Egrettaalba) з 6 птахів. У наш час цьому красивому птаху загрожує втрата середовищ існування через людину, яка своєю діяльністю забруднює її важкими металами і пестицидами, від яких птахи гинуть. Вид занесений до Бернської конвенції , до Конвенції з міжнародної торгівлі вимираючими видами дикої фауни і флори (CITES), охороняється Директивою Європейського союзу охорони диких птахів (СЕЕ).
     Юні науковці зафіксували 4 сірих чапель (Ardeacinerea), вид занесений до Бернської конвенції.
      На річці Конка спостерігали на лататті жовтому (Nupharlutea) дуже рідкий вид – чаплю жовту, яка охороняється Червоною книгою України (статус – рідкісний), Бернською конвенцією та Директивою ЄС про захист диких птахів.
     Наукові дослідження гуртківців будуть продовженні у багатоденному водному поході на байдарках на теренах Національного природного парку «Нижньодніпровський».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.