ХЕРСОНСЬКИЙ ЦЕНТР ПОЗАШКІЛЬНОЇ РОБОТИ

Туристичний похід на байдарках Нижньодніпровськими плавнями

    Юні туристи Херсонського Центру позашкільної роботи у водному поході на байдарах провели наукові дослідження за завданням
вчених Національного природного парку «Нижньодніпровський»    .
    З 06 липня по 11 липня 2019 року 9 вихованців гуртка «Водний туризм» (керівник Волков Олександр Леонідович) у ході

подорожі на байдарках протяжністю 96 км, за маршрутом м. Херсон – р. Кошова – р. Бакай – с. Стара Зубрівка – м. Гола Пристань – м. Олешки – с. Козачі лагері – с. Кринки – с. Тягінка – с. Садове – м. Херсон проводили ботанічні та орнітологічні спостереження та облік черепахи болотної і річних молюсків.
    За час подорожі здійснювали облік мисливських птахів (лиска, крижень, пірникоза велика) та чапель, визначали щільність населення цих птахів і їх просторове розміщення. Досліджування здійснювались із застосуванням маршрутного методу.
    Під час досліджень юні науковці нарахували: лиски – 132; криженів – 79; пірникози великої – 82; чепури великої – 25; чепури малої – 1; чаплі рудої – 4; чаплі сірої – 38 особин.
    У цьому туристичному поході на пологих піщаних берегах були проведені дослідження видового складу молюсків Нижнього Дніпра і виявили, що чисельність бітинії ліча на всіх ділянках була найбільшої та загалом склала -55 особин. Юні науковці зустріли 17 особин черепахи болотної та зафіксували на карті місця їх знаходження.
Ботанічні дослідження показали достатньо великі за розмірами популяції глечиків жовтих та латаття білого. Гуртківці на чотирьох ділянках маршруту знайшли стрілолист, який занесений до Червоної Книги України.
    Результати проведеного обліку птахів на території Національного природного парку «Нижньодніпровський» з прив’язкою до конкретної території можуть бути використані для довготривалого моніторингу за станом досліджуваних птахів та прогнозування змін в їх чисельності під впливом різних факторів середовища.

    На основі отриманих результатів можуть бути розроблені рекомендації щодо організації орнітологічних екскурсій та екологічних походів. Визначення чисельності популяцій мисливських птахів на заповідних територіях, як еталону, можуть бути використані мисливськими господарствами для впорядкування полювання на мисливсько-господарських угіддях.
    Ботанічні дослідження стану червонокнижних рослин: глечиків жовтих, латаття білого на різних водних територіях (озера, річки, протоки,єрики) дають уявлення про сучасний стан популяції цих рослин. Матеріали з визначення координат розташування стрілолиста та облік його чисельності будуть використані при складанні Зеленої книги рослин України.
      Вивчення кількісного стану молюсків Низов’я Дніпра дає екологічну характеристику стану водойм.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.