ХЕРСОНСЬКИЙ ЦЕНТР ПОЗАШКІЛЬНОЇ РОБОТИ

Алгоритм дій у разі виявлення у вихованця або працівника закладу ознак гострого респіраторного захворювання

Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020 № 50 затверджено Протиепідемічні заходи у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID— 19).
Керівник закладу позашкільної освіти в межах компетенціі має забезпечити виконання зазначеної постанови. До початку навчального року необхідно визначити порядок відокремлення осіб, у яких виявлено ознаки гострого респіраторного захворювання, від інших гуртківців та працівників закладу, а також процедуру інформування батьків (інших законних представників) та консультування з ними i сімейними лікарями/органами управління охороною здоров’я  для прийняття узгодженого рішення щодо направления дітей (з батьками aбo особами, які ïx заміняють) додому або (за наявності підстав) щодо направления учнів/педагогів/працівників до закладу охорони здоров’я.
І. Дії керівника закладу у разі виявлення у здобувача освіти ознак гострого респіраторного захворювання
 У разі виявлення у вихованця ознак гострого респіраторного захворювання, до приїзду батьків або інших законних представників дитини, гуртківці знаходяться в масках постійно до вирішення питания щодо направления ïx додому чи до закладу охорони здоров’я.
До прийняття відповідного рішення необхідно направити гуртківця до спеціально відведеного приміщення Центру в супроводі працівника закладу освіти (ним може бути медичний працівник закладу aбo, в разі відсутності медичного працівника, керівник гуртка або інший працівник закладу (далі — уповноважена особа), визначений керівником закладу або його заступником) та невідкладно поінформувати батьків (інших законних представників). Переконайтеся в тому, що батьки дитини знають, як зв’язатися з уповноваженою особою. Ця особа має бути забезпечена стандартними засобами захисту, а також повинна дотримуватися заходів безпеки при догляді за особами з підозрою на COVID—19: носити маску i дотримуватися необхідної дистанції.
        У разі, якщо дитина налякана i болісно переживає власний стан, уповноважена особа має заспокоїти дитину i залишатися з нею в окремому приміщенні, що добре провітрюється, не знімати маску і дотримуватися дистанції.
        3.Медичний працівник або уповноважена особа має надіслати екстрене повідомлення форми 058/о про підозру на інфекційне захворювання до лабораторного центру (відповідного його підрозділу).
4.Медичний працівник або уповноважена особа закладу реєструє випадок в журналі реєстрації форми О6О/о.
5.Медичний працівник або уповноважена особа телефонує батькам та/або сімейному лікарю, викликає (за потреби) швидку допомогу, після прибуття батьків відправляє з ними дитину додому. За наявності показань для госпіталізації швидка медична допомога доставляє дитину до стаціонару.
Медичний працівник або уповноважена особа співпрацює з епідеміологами лабораторного центру в ході епідеміологічного розслідування і допомагає їм визначати коло контактних осіб:
які разом знаходилися у шкільному транспорті;
які знаходилися разом в одному приміщенні (гуртку);
які контактували в побуті.
Ніхто з працівників закладу, у тому числі медичний працівник чи уповноважена особа, які опікуються підозрілим випадком або підтвердженим випадком COVID-19, не має права розголошувати ім’я  хворого або того, у кого підозрюють COVID-19, задля збереження лікарської таємниці. Обов’язок закладу освіти — запобігати булінгу та стигматизації у зв’язку з COVID-19.
ІІ. Дії керівника у разі отримання позитивного тесту на SARS-CoV2 у вихованця:
У разі отримання позитивного результату тестування на SARS-CoV2 здобувача освіти необхідно:
направити додому на самоізоляцію контактних осіб (гурток, групу) (згідно з Додатком 2 до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)») на 14 днів;
забезпечити позачергове проведення дезінфекції та генеральне прибирання приміщення школи/класу, салону шкільного автобуса тощо;
для класу/групи, яка перебуває на самоізоляції, організувати освітній процес за допомогою технологій дистанційного навчання;
якщо захворювання на COVID-19 підтвердилося і в контактних осіб, директор закладу може прийняти рішення про організацію освітнього процесу за допомогою технологій дистанційного навчання для кількох гуртків або закладу позашкільної освіти в залежності від наявності підтверджених випадків в одному чи кількох класах;
медичний працівник закладу або уповноважена особа має співпрацювати з епідеміологами лабораторного центру в ході епідеміологічного розслідування.
ІІІ. Якщо на COVID-19 захворів педагог, інший працівник  закладу необхідно:
працівникам, які перебували у контакті з особами, в яких лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19, не виходять на роботу та невідкладно звертаються за медичною допомогою;
якщо температура, кашель, нежить у працівника з’явилися під час роботи, він має невідкладно залишити заклад освіти і звернутися до закладу охорони здоров’я за медичною допомогою; якщо ж у нього виникли такі небезпечні симптоми, як задишка, частий сухий кашель, біль у грудній клітці, температура, яку складно знизити, виражена блідість чи синюшність шкіри, повторне блювання, необхідно викликати екстрену допомогу, попередивши медиків, що є підозра на COVID-19
У приміщенні, де знаходився хворий працівник, слід провести поза графіком провітрювання та дезінфекцію поверхонь.
ІV. Інформування учасників освітнього процесу про випадок COVID-19 у закладі
Переконайтеся, що працівникам закладу освіти та батькам гуртківця відомо, що ніхто не має відвідувати Центр, якщо у нього температура, кашель, нежить. Переконайтеся, що вони розуміють, що мають залишатися вдома, якщо контактували з хворим.
Попросіть, у разі підозри, контакту чи хвороби на COVID-19 працівників закладу і батьків учнів повідомляти про це керівника гуртка/медичного працівника/адміністрацію.
Нагадуйте працівникам  закладу та батькам  вихованців про особливу небезпеку COVID-19 та необхідність дотримуватися дистанції, регулярно мити руки, уникати скупчення людей, провітрювати приміщення.
Пояснюйте, як можна зменшити стрес: більше спілкуватися з рідними телефоном або онлайн, займатися улюбленими справами.
Порадьте батькам, як зробити родинне помешкання безпечнішим для дорослих та дітей (регулярно дезінфікувати поверхні й провітрювати приміщення).
Закликайте звертатися до лікаря/лікарки телефоном у разі появи небезпечних симптомів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.