ХЕРСОНСЬКИЙ ЦЕНТР ПОЗАШКІЛЬНОЇ РОБОТИ

Одна із версій: «Як з’явилися новорічні листівки?»

    А чи знаєте ви, що вітальні новорічні листівки з’явилися не так і давно. Звичай надсилати їх на Різдвяні та Новорічні свята прийшов в Англію в сорокові роки ХІХ століття. Першим, хто надіслав святкову листівку, був англійський чиновник сер Генрі Коул. У нього було багато друзів і велика родина, яких він дуже любив і завжди старався привітати вітальними листами і гравюрами на різдвяні мотиви.
    Одного разу в Генрі зародилася ідея, яка й дала початок створенню святкових листівок. За його проханням художник Джон Хорслі у 1840 році виготовив сорок однакових літографій. На них була зображена сім’я сера Генрі, яка сиділа за святковою вечерею, а по обидва боки були зображені картинки з теми милосердя і співчуття.
    Спробуйте здогадатися, що було написано внизу вітальних листівок? Так! Веселого Різдва та щасливого Нового року! Близькі Генрі були приємно вражені і висловлювали захоплення з приводу такої геніальної ідеї! Уже в 1843 році з оригіналу листівки Коула було зроблено близько тисячі копій. Одна листівка коштувала 1 шилінг. Через 20 років виробництво вітальних послань було поставлено на потік, і згодом, вони стали чудовим атрибутом й інших свят. До речі, на сьогоднішній час з тисячі виготовлених листівок у світі залишилося тільки 12. На аукціоні не так давно оригінал однієї листівки було продано за 22 тисячі фунтів стерлінгів! Листівка, намальована Хорслі, була визнана першою листівкою у світі.
    Ось така чудова історія. Дякуємо, шановні, за ваші коментарі й відповіді. Приз клубу «Лідер» Херсонського Центру позашкільної роботи отримала президент шкільного парламенту «Крок» ЗЗСО №52 на відкритому засіданні клубу «Лідер» Центру 01 лютого 2021 року. Найкращими у вікторині «Святкуємо новорічні свята разом» стали Мороз Сніжана – член шкільного парламенту «Крок» ЗЗСО №52 та Міненко Єлизавета – член шкільного парламенту «Веселка» ЗЗСО №38, член клубу «Лідер» Центру, які отримали новорічні призи від ради клубу «Лідер» ХЦПР.
    Вітаємо переможців!
    Слідкуйте за нашими публікаціями, будьте активними, і фортуна обов’язково посміхнеться і вам!
    (Стаття написана за матеріалами інтернет-порталу «Сокаль і Сокальщина», рубрика «Світ таємниць»).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.