ХЕРСОНСЬКИЙ ЦЕНТР ПОЗАШКІЛЬНОЇ РОБОТИ

Тренінг для педагогів – організаторів «Біоетика в школі»

    17 лютого 2021 року на базі Херсонського Центру позашкільної роботи для педагогів-організаторів освітніх закладів Дніпровського району міста Херсона методистом Палічевою Галиною Віталіївною проведено тренінг з теми «Біоетика в школі».
Ідея теми виникла не випадково, в засобах масової інформації поняття біоетики асоціюється з клонуванням, трансплантацією органів, штучним заплідненням, розгортається широка дискусія з цих питань. За дуже короткий часовий термін ці поняття стають частиною нашої свідомості і позитивного сприйняття. Проте в цій дискусії серед актуальних питань треба звернути увагу на взаємовідносини людини і тварини.
Біоетика – наука про етичне відношення до всього живого, вивчає проблеми взаємовідношення людей, питання біотехнології, допустимість маніпуляції з живим матеріалом, а також проблеми взаємовідносин людини і тварини, обов’язки людини по відношенню до тварин. Етика – як відповідальність людини за навколишній світ, за інших людей, це думки про іншого, турбота про нього.
Педагоги – організатори найближчі до дітей у виховному процесі.
Саме вони у своїй роботі можуть втілювати основні принципи формування етичного відношення до тварин:
1.    Шлях через серце – вплив на емоції дитини, активація уваги на цінність тварини.
2.    Принцип активності – особиста зацікавленість у долі тварини.
3.    Формування етичного вихователя – найважливіший фактор!!!!!
Здатність співчувати тваринам, оточуючий живій природі і, на кінець, людині – це послідовність основана на психології маленької дитини, якій легше сприймати тварину, як об’єкт опікування, в силу їх беззахисності. Формування в дітей доброго ставлення до тварин – перший крок виховання етичного відношення до оточуючого світу.
Розвиваючи бажання захищати «братів наших менших», вихователь робить справу захисту особистою, таким чином дитина почуває себе відповідальною за весь оточуючий світ. Так виховується етична особистість з задатками альтруїзму, емпатії, почуттям відповідальності. Гуманізм, доброта стають домінантними рисами характеру цієї людини, а в майбутньому і суспільства в цілому.

One thought on “Тренінг для педагогів – організаторів «Біоетика в школі»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.