ХЕРСОНСЬКИЙ ЦЕНТР ПОЗАШКІЛЬНОЇ РОБОТИ

«Таврійський барвограй»


    В умовах адаптивного карантину фестиваль дитячої художньої самодіяльної творчості «Іскри натхнення», в рамках щорічного обласного огляду-конкурсу дитячої та юнацької творчості «Таврійський барвограй», проведено з 02.04.2021 по 21.05.2021 року Херсонським Центром позашкільної роботи серед освітніх закладів Дніпровського району дистанційно.
У фестивалі взяли участь 18 закладів загальної середньої освіти: № 7, 12, 13, 18, 21, 32, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 43, 48, 50, 52, 53, та НВК №29 для дітей зі зниженим слухом.
Журі переглянуло 84 концертних номера та 22 роботи декоративно — вжиткового та образотворчого мистецтва, всього 106 відео, за такими жанрами: хореографічне мистецтво – 26; вокальне мистецтво – 34; художнє слово – 14; театральне мистецтво – 8; музичне мистецтво – 12; декоративно- вжиткове та образотворче мистецтво – 22.
Своє мистецтво продемонструвало 678 здобувачів освіти. Не взяв участь у фестивалі лише Центр освіти молоді.
У зв’язку з карантином, творчі колективи освітніх закладів не мали можливості показати цілісні програми, але продемонстрували свою роботу в різних жанрах, показали достатній та високий рівень, масовість та різножанровість.
Переможцями фестивалю стали творчі колективи ЗЗСО № 38, 50, 52. Їх концертні програми відрізнялися високим художнім рівнем та виконавчою майстерністю, різножанровістю, сценічною культурою, масовістю. Це свідчить, що робота з художньо – естетичного виховання в освітніх закладах проводиться систематично, репертуар відповідає творчим можливостям учасників гуртків, зовнішній вигляд та костюми охайні і доречні.
Лауреатами фестивалю стали творчі колективи ЗЗСО№7, 13, 18, 21, 36, 43, 48, 53.Фестивальні програми цих освітніх закладів показані на достатньому рівні і відрізнялись сценічною культурою, масовістю, різножанровістю та виконавчою майстерністю. Але майже в кожній програмі мали місце номери, які знизили враження від виступів, або недостатньою була різножанровість.
Дипломанти фестивалю: творчі колективи ЗЗСО № 32, 39; учасники — творчі колективи ЗЗСО № 12, 35, 37, 40; активний учасник — НВК №29 для дітей зі зниженим слухом.
Творчі колективи цих навчальних закладів показали фестивальні програми на задовільному рівні, продемонстрували стабільність, творчий ентузіазм, проте не вистачило професіоналізму, різножанровості, масовості, але підкупає наївність та ентузіазм, з яким діти виконують твори.
    Останнім часом в освітніх закладах втрачається хоровий спів, цей жанр стає
недоступним для багатьох школярів, які могли б розвивати свої творчі здібності в колективі, виховувати в собі естетичний смак, формуватись як особистість.
Слід звернути увагу на сценічну культуру, на підбір вокального репертуару, його відповідність дитячим можливостям, правильному звукоутворенню, динаміці та завершеності сценічного образу.
Викликає занепокоєння, коли художня творчість втрачає масовість і на сцені з’являються тільки індивідуальні виконавці, а колективні виступи відсутні зовсім.
За підсумками фестивалю дитячої художньої самодіяльної творчості «Іскри натхнення» в рамках щорічного обласного огляду-конкурсу дитячої та юнацької творчості «Таврійський барвограй» нагороджені;
         Дипломами Херсонського Центру позашкільної роботи:
— переможці – творчі колективи ЗЗСО № 38, 50, 52;
— лауреати — творчі колективи ЗЗСО№7, 13, 18, 21, 36, 43, 48, 53;
— дипломанти – творчі колективи ЗЗСО № 32, 39;
— учасники — творчі колективи ЗЗСО № 12, 35, 37, 40.
та активний учасник — НВК №29 для дітей зі зниженим слухом.
         Відзначені подяками Заступники директорів, педагоги-організатори, вчителі — керівники творчих гуртків:
1.Ференець Юлія Іванівна — педагог-організатор ЗЗСО №38;
2.Кубах Галина Миколаївна – заступник директор з виховної роботи ЗЗСО №50;
3.Кадецька Інна Миколаївна – педагог-організатор ЗЗСО №52;
4.Густенко Ольга Олександрівна – вчитель української мови та літератури, керівник театрального гуртка «Струни душі» ЗЗСО №52 ;
5.Кулакова Олена Миколаївна — педагог-організатор ЗЗСО №13;
6.Абдурашитова Дар’я Вікторівна – вчитель музичного мистецтва, керівник вокального ансамблю «Дивограй» початкової школи №7;
7.Дячук Олена Леонідівна – заступник директора з виховної роботи ЗЗСО №18;
8.Сидько Антоніна Олегівна — заступник директора з виховної роботи ЗЗСО №21;
9.Рижков Геннадій Васильович — педагог-організатор ЗЗСО №36;
10.Пісцова Таісія Андріївна – педагог-організатор Сонячного НВК №43;
11.Павлюк Галина Петрівна – вчитель початкових класів, керівник театрального гуртка «Барбарики» Сонячного НВК №43;
12.Ізерська Ірина Олександрівна — педагог-організатор НВК №48;
13.Красновид Анастасія Сергіївна – вчитель зарубіжної літератури, керівник гуртка театрального мистецтва «Прем’єра» Херсонського НВК № 48;
14.Фомін Ірина Сергіївна — педагог-організатор ЗЗСО №53;
15.Кожущенко Наталія Валентинівна — педагог-організатор НВК №29;
16.Пономаренко Тетяна Вікторівна вчитель трудового навчання, керівник гуртка «Початкове технічне моделювання» Антонівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 21;
17.Галущак Алла Михайлівна — керівник вокальних ансамблів «Мальви» та «Калинонька» Зеленівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 38.
Керівники хореографічних гуртків:
Євстратенко Ганна Володимирівна — керівник хореографічного гуртка «Ельданс» Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 52;
Поторій Анна Миколаївна — керівник танцювального колективу «Етнобалет -17» Херсонської загальноосвітньої школи №36;
Постарнак Анастасія Євгеніївна — керівник хореографічного колективу «Оазис» Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 39;
Несіна Інна Семенівна керівник Зразкового художнього колективу ансамблю танцю «Перлина Скіфії» Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 32;
Виборна Галина Вікторівна керівник хореографічного ансамблю «Доміно»
Херсонського загальноосвітнього навчально-виховного комплексу № 48;
6.Гвоздецька Анастасія Євгеніївна керівник клубу спортивно-естрадного танцю «Dance club Active» Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №53.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.