ХЕРСОНСЬКИЙ ЦЕНТР ПОЗАШКІЛЬНОЇ РОБОТИ

Міський етап конкурсу «Мій рідний край» у 2015 році.

             Міський етап Всеукраїнського конкурсу на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію з активним способом пересування проходив згідно з Умовами з 15 по 25 листопада 2015 року. Роботи подані на конкурс оцінювало незалежне журі.
На конкурс представлено звіти про 16 краєзнавчих екскурсій (від ЗНЗ № 1, 5, 13, 14, 20, 25, 30 37, 38, 46, 50, 52, 53, 57) та 6 туристсько-краєзнавчих експедицій (від ЗНЗ № 36, 41, 43, 47, 57 та ХЦПР). Загалом у конкурсі взяли участь колективи 18 загальноосвітніх навчальних закладів м. Херсона та 1 позашкільної установи, сумарна чисельність учасників зазначених експедицій та екскурсій становить 342 учасники.
Журі конкурсу відмічає головні недоліки конкурсних робіт: більшість поданих на конкурс робіт має реферативний характер і не відображає участь учнів у екскурсійній подорожі та їхнього ставлення до неї. Зокрема це стосується звітів про екскурсії поданих від закладів №№ 5, 13, 25 та звітів про експедиції від закладів №№ 36, 41. Крім того, звіти про експедиції від закладів №№ 43, 46 не відповідають умовам проведення конкурсу, а саме: ці експедиції було проведено не під час багатоденної подорожі. Деякі звіти не мають списків дітей учасників подорожей, або участь дітей у подорожі не підтверджена фотографіями цих дітей. Деякі звіти не проілюстровані картами чи схемами, або надані маршрути не повністю підтверджуються наведеними фото.
Переможцями конкурсу стали:
У номінації «краєзнавча екскурсія» звіти:
1 місце – «З попелу забуття» (ЗНЗ № 57 – керівник Щербина С.І.).
2 місце – «Олешківські піски – єдиний в Європі пустельний ландшафт» (ЗНЗ № 37 – керівник Щурова Л.Й.).
3 місце – «Камянець-Подільський – Чернівці» (ЗНЗ № 30 – керівник Татарищева О.М.).
У номінації «туристсько-краєзнавча експедиція» звіти:
1 місце – отримали два навчальні заклади: «Ліс для півдня більше, ніж просто ліс» (ЗНЗ № 57 – керівник Щербина С.І.) та «Від с. Антонівка до с. Ольгівка» (ХЦПР – керівник Капара М.В.).
2 місце – «Селище Наддніпрянське – оазис Херсонського степу» (ЗНЗ № 36 – керівник Ступнікова Д.І.).
3 місце – «Мій рідний край» (ЗНЗ № 41 – керівник Ломічева В.М.).
На обласний етап конкурсу «Мій рідний край» журі конкурсу рекомендує роботи «Від с. Антонівка до с. Ольгівка» (ХЦПР) та «Ліс для півдня більше, ніж просто ліс» (ЗНЗ № 57).