ХЕРСОНСЬКИЙ ЦЕНТР ПОЗАШКІЛЬНОЇ РОБОТИ

Різдво у Львові

           Зимові канікули вихованців Херсонського Центру позашкільної роботи пройшли активно, різнобарвно, змістовно та цікаво.
Проте найбільше запам’ятають своє дозвілля на початку нового 2016 року вихованці зразкового художнього колективу ансамблю народного танцю “Калиновий цвіт” (керівник Малінська І.Г.), які з 06.01 по 11.01.16 здійснили подорож до Львова.
Місто української культури, обрядів, звичаїв приємно вразило херсонських школярів. Діти побували на екскурсії у австрійській частині міста, ознайомилися з архітектурою і побутом Львову часів XIV-XX ст., відвідали перлину українського бароко – собор Святого Юрія (XVIII ст.), церкву Святої Єлизавети і Ольги, здійснили огляд костелу єзуїтів Святого Петра і Павла (XVIIст.). Привернула увагу привокзальна Львівська політехніка, палаци магнатських родів Бельских, Сапега і Потоцьких.
Відвідавши Крехівський Святомиколаївський монастир та його джерела, діти покоштувати цілющу воду та переглянули чудотворні ікони.
Вихованці ХЦПР здійснили екскурсію не лише у Львів, а й у місто Жо́вква, відоме як місто ремісників. На невеликій території історичного центру, що з 1994 року має статус Державного історико-архітектурного заповідника, сьогодні близько 55 пам’яток архітектури, у тому числі світового рівня. Місто віднесене до першої категорії цінності реєстру історичних міст України. З 1998 року Жовква є претендентом на внесення до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.
Сподобалося також відвідування Шевченківського Гаю – музею під відкритим небом, територія якого складає 60 га і умовно розділена на 6 етнографічних зон: бойківську, лемківську, гуцульську, буковинську, подільську, вільно подільську. На території Шевченківського гаю знаходяться більше ніж 120 пам’ятників архітектури.
Незабутнє враження отримали від горно лижного курорту «Плай», який знаходиться у центрі Карпатських гір! Херсонці нарешті побачили справжній сніг!DSCN2109DSCN2300IMG_8432IMG_8507