ХЕРСОНСЬКИЙ ЦЕНТР ПОЗАШКІЛЬНОЇ РОБОТИ

Навчально-тренувальні збори Літньої школи радиста

         З 1 до 10 липня 2017 року в м. Херсоні на базі радіо клубу «Супутник» радіостанції UR6GWZ аматорської служби радіозв’язку Херсонського Центру позашкільної роботи проведено навчально-тренувальні збори учнівської молоді з радіоспортивного напрямку з підготовки до Всеукраїнських відкритих змагань учнівської молоді з радіозв’язку на коротких хвилях та зі швидкісної телеграфії. У заході прийняли участь близько 18 юних радіоспортсменів. Від Полтавського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді на навчання і тренування вирушили 5 вихованців, керівник команди Денисюк Дмитро Валерійович, а також для набуття необхідних знань і методик навчання проведення радіозв’язку і вивчення телеграфії – директор Диканьського будинку дитячої та юнацької творчості Диканьської районної ради Деєєва Марина Іванівна. У наступному навчальному році саме у Диканьському будинку дитячої та юнацької творчості планується вперше відкрити гурток “Юні оператори аматорської служби радіозв’язку” з вивчення радіозв’язку та телеграфії.
Навчання і тренування у Літній школі радиста проходили щодня, насичено і цікаво під керівництвом досвідчених педагогів спортивного радіоклубу “Супутник”, керівником якого є переможець Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості – 2017» – Бала Олександр Володимирович.
Діти, які робили перші кроки у цікавий вид спорту – радіоспорт мали можливість отримати початкові знання з роботи на короткохвильових трансиверах (радіостанціях), вивчення телеграфної азбуки Морзе, роботи на електронному і механічному телеграфному ключі, у комп’ютерних програмах-тренажерах телеграфної азбуки Морзе, правил роботи у змаганнях з радіозв’язку. А досвідчені вихованці – поглибити свої знання з радіотехніки, вдосконалити вміння роботи у телеграфних тестах (змаганнях) зі швидкісної телеграфії. Вони, також, допомагали початківцям у засвоєнні нових знань і вмінь потрібних у радіоспорті.
У перервах між навчанням і проведенням короткохвильових тестів між юними операторами діти купалися в солоному йодованому озері, ходили до хвойного лісу, грали в рухливі та інтелектуальні ігри, вчилися стріляти з пневматичної рушниці, “полювали на лисиць” (пошук замаскованих радіопередавачів за короткий час), змагалися у грі “Булава” (городки), вчились користуватись протигазом, змагалися у грі “Лазер тех” та пошуку мін.
Час, проведений у Літній школі радиста, за свідченнями дітей, був використаний з користю: отримані знання, дисципліна, оздоровлення і спілкування знадобляться їм у подальшому: як у навчанні, так і у дорослому житті.
190721907319074


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.