ХЕРСОНСЬКИЙ ЦЕНТР ПОЗАШКІЛЬНОЇ РОБОТИ

«Сучасне мистецтво»

     Гурток образотворчого мистецтва «Сучасне мистецтво» створено  у Херсонському Центрі позашкільної роботи під керівництвом Смагіна Леоніда Григоровича у 1988 році. У 2019 році колективу присвоєно звання «Зразковий художній колектив».
На сьогодні в роботі гуртка беруть участь п’ять груп, до складу яких входять 85 вихованців віком від 5 до 11 років.
         Заняття з дітьми  проводяться на базі Центру позашкільної роботи та  у приміщеннях закладів загальної середньої освіти міста №12 і №37.
Метою гуртка образотворчого мистецтва є: ознайомлення з видами образотворчого, декоративно-ужиткового мистецтва, скульптури малої форми, дизайну; розвиток творчих здібностей; виховання естетичного смаку.
   Гурток передбачає навчання за трьома основними напрямками: малюнок та живопис, пластика (ліплення з глини ), дизайн.
На відведених годинах з живопису діти вивчають станковий живопис, ведеться робота з вивченням властивостей зображувального матеріалу.
У напрямку занять з малюнку основна робота гуртків складається з виконання завдань роботи з натури, по пам’яті та за уявою. Діти вивчають закономірності  і засоби композиції, єдність форми та змістом, рівновагою, симетрією, фактурою та текстурою. Знайомляться й вивчають такі поняття, як контраст, нюанс, статика, динаміка.
Ліплення з глини для дітей дає можливості у відтворенні уявлень дитини про оточуючий світ. Діти із задоволенням ліплять з природного  матеріалу різні предмети, які використовують (після обпалення в муфельних печах), як іграшки та прикраси.
      У прикладному та графічному дизайні самостійно проектують різні вироби.
      Вихованці гуртка – активні учасники  декоративно-ужиткових виставок районних, міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних рівнів: «Природа рідного краю», «Творчість. Фантазія. Мистецтво», «Букет замість ялинки», «Космічні фантазії», «Барви Таврійського краю» ,«Дотик янгола», «Знай і люби свій край», «Скадовськ збирає друзів», «Альтернативна ялинка» тощо. Експозиції  вихованців завжди привертають увагу досконалим виконанням робіт, гармонійною кольоровою гамою, кожного року неповторні та гарні.